Péče o bazén je opravdu důležitá
Mít na zahradě vlastní bazén je jistě snem řadou z nás. Jenže málokdo si už uvědomí, že bazén na zahradě neznamená jenom radost z každodenního koupání, ale i starost v podobě pravidelné údržby. Tu spousta lidí bohužel podceňuje nebo bazénu nevěnují takovou pozornost, kterou by si zasloužil. Výsledkem je pak často zakalená či zkažená voda, která už se bohužel nedá zachránit. Práci a péči o bazén si mnohdy sami přiděláváme naší neznalostí a leností. Jen málokdo přitom ví, že voda se dá i pře zimu udržet křišťálově čistá a příprava na novou sezónu je pak na jaře mnohem snadnější. Bazén tak mnohdy nemusíme na jaře otrocky vypouštět a následně napouštět, ale voda zůstává čistá. Jak se tedy správně starat o vodu v bazénu i samotný bazén?
Jde to i bez chloru, nevěříte?
Ano, je pravda, že chemie do bazénů s přídavkem chloru je mnohdy sázka na jistotu. Ovšem takto ošetřená voda má mnohdy nepříjemný zápach a citliví jedinci mohou mít při kontaktu s vodou kožní problémy. Zvláště děti jsou na přítomnost chlóru ve vodě obzvlášť náchylní. I z tohoto důvodu celá řada majitelů bazénů dávají přednost bezchlorovým neboli kyslíkovým přípravkům. Voda není cítit po chloru a nedráždí oči a pokožku. Ovšem při použití kyslíkových přípravků je potřeba dodržovat přesné a pravidelné dávkování, aby byl přípravek dostatečně účinný. Nevýhodou je i jejich cena, zkrátka za kvalitu si musíme něco připlatit. Pokud si nejste jistí kvalitou vody, může pomoci právě bazénový tester, na základě výsledku můžete zvolit vhodné ošetření vody.
I přesto se najde celá řada lidí, kteří na chlor nedají dopustit. Chlor totiž slouží coby výborná desinfekce a tak se nemusíme obávat přítomnosti bakterií a mikrobů. Jedná se o levnější variantu, kterou nejčastěji koupíme ve formě různě velkých tablet. Velikost se liší s ohledem na rozměry bazénu.